19.01.2022

Malarstwo, które pociesza

– Malowanie jest dla mnie wielką podróżą – mówi Jolanta Mikuła, która swoje prace prezentuje w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Do 13 lutego można oglądać je na wystawie „W moim ogrodzie”.
Wernisaż odbył się 18 stycznia. Jolantę Mikułę przedstawiła instruktor plastyki w WOK „Hutnik” Irena Filipowicz

19.01.2022

Malarstwo, które pociesza

Ta wystawa jest niezwykle czuła i niezwykle potrzebna w takim momencie, w którym wszyscy się znajdujemy. Takie malarstwo pobudza naszą wyobraźnię i nas pociesza, pomaga nam żyć – na wernisażu wystawy „W moim ogrodzie” Jolanty Mikuły mówiła prof. Barbara Szubińska. I trudno się z tą opinią nie zgodzić.

Echo Dnia Radomskie 26 maja 2021

„Dotyk tkaniny” to nowa wystawa w radomskiej Galerii Łaźna

Dotyk tkaniny to wystawa dotycząca ubioru, a szerzej tkaniny w kontekście ciała ludzkiego i odczuć jakie mamy gdy dotykamy tkaniny i gdy tkanina dotyka nas. Dotyk to zmysł, na którym skupiamy się przy tworzeniu tej wystawy.

galeria „WIEŻA” 9-05-2021

„PIĘKNO KSZTAŁTEM MIŁOŚCI JEST” C.K. Norwid – malarstwo, grafika, rzeźba

W uznaniu zasług twórcy dla polskiej sztuki i polskiej kultury, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. W maju 2021 artyści współpracujący z „Galerią Wieża” przy Parafii p. w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie w Warszawie ul. KEN 101 prezentują swoje prace; malarstwo, grafika, rzeźba, dedykowane Cyprianowi Kamilowi Norwidowi.

Anna Rudnicka 12-12-2020

W pJolanta Mikuła – W poszukiwaniu dialogu

Wyobraźmy sobie świat zredukowany do najprostszych kształtów, gdzie wszelkie przedstawienia natury i obecność ludzka subtelnie zaznacza się za pomocą linii oraz płaskich choć ożywczo skondensowanych plam koloru. To świat zrodzony i wydobyty z impulsu twórczego Jolanty Mikuły, która przeistacza szereg myśli o świecie i uczuć im towarzyszących w taką właśnie formułę bardzo osobistej artystycznej wypowiedzi. Jej zainteresowania obejmują sferę ludzkiego istnienia, poznania i malarstwo pejzażowe.

Tygodnik Polski 26/27 2020-11-20

Pasja tworzenia i talent – Andrzej Siedlecki

Dzisiaj Andrzej Siedlecki opowiada nam o twórczości Jolanty Mikuły. Opowiada i interpretuje. Oto słów kilka o jednym z obrazów. Między wieloma innymi, bardzo spodobał mi się obraz „Rozmowy 1”. Artystka wzbudza chęć rozszyfrowania obrazu poprzez oryginalną formę, kompozycję, zestawienia i przenikanie kolorowych płaszczyzn oraz światło. Te ważne elementy, które stwarzają napięcia i działają na nas emocjonalnie, tworząc atrakcyjny obraz. I są tu także obecne ludzkie profile, starające się komunikować.

Kurier Raszyński nr 72 luty 2017

„PORUSZENIA” Jolanty Mikuły